"" arama sonuçları

KULLANIM ŞARTLARI

Son Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019

Şirket Hizmetlerinin Tanımı ve Kullanım Şartlarının Kabulü

The Walt Disney Company Medya Eğlence ve Ticaret Ltd. Şti ("Fox","biz” veya “Şirket”) tarafından yönetilen http://www.foxplay.com.tr/ adresinde bulunan İnternet sitesine (“Site”) hoş geldiniz. Site’ye belirtilen internet adreslerinden ve/veya mobil cihaz, akıllı televizyon ve benzeri cihazlar üzerinden erişebilirsiniz. Şirket’in Site’de sunduğu hizmetler; ücretli ve/veya ücretsiz video, müzik, canlı TV yayını, oyun ve benzeri içerik ve mobil hizmetlerini ve Şirket’in yürüttüğü faaliyetlere uygun olarak Şirket tarafından zaman zaman sunulabilecek diğer her türlü özellik, içerik ve uygulamayı (hepsi beraber topluca “Şirket Hizmeti/Hizmetleri” olarak anılacaktır) kapsamaktadır.

Şirket, Site’yi ve Şirket Hizmetleri’ni kişisel kullanımınız ve eğlenceniz için sunmaktadır. Site’yi veya herhangi bir Şirket Hizmeti’ni (herhangi bir hesabınız ya da aboneliğiniz olsun ya da olmasın) kullanmakla ya da bu Kullanım Şartları’nı kabul ettiğinizi belirten bir kutuyu işaretlemekle gelecekteki değişiklikler de dahil olmak üzere, bu Kullanım Şartları ve ileride yapılabilecek değişiklikler (hepsi beraber “Sözleşme” olarak anılacaktır) ile bağlı olacağınızı ve yürürlükteki tüm yasalara, kurallara ve yönetmeliklere ("Yürürlükteki Mevzuat") uyacağınızı kabul etmiş bulunmaktasınız. Lütfen, bu Sözleşme’yi dikkatli bir şekilde okuyun. Şirket, herhangi bir zamanda bu Sözleşme’de ticari olarak makul değişiklikler yapabilir. Her tür değişiklik yayınlanması üzerine yürürlüğe girecektir. Sözleşme’nin üst kısmında bulunan "Son Güncelleme Tarihi" açıklamasına bakarak Sözleşme’nin son değiştirildiği zamanı görebilirsiniz. Tüm önemli değişiklikler, sadece ileriye yönelik olarak geçerli olacaktır. Yapılan herhangi bir değişiklik sonrasında Site’yi veya Şirket Hizmetleri’ni kullanmaya devam etmeniz, değiştirilmiş haliyle bu Sözleşme’yi kabul ettiğiniz ve yine değiştirilmiş haliyle bu Sözleşme’ye bağlı kalma konusunda mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu nedenle, bu Sözleşme’yi düzenli olarak gözden geçirmeniz önemlidir. Bu Sözleşme ile bağlı olmayı ve Yürürlükteki Mevzuat’a uymayı kabul etmiyorsanız, Site’yi ve Şirket Hizmetleri’ni kullanmayı derhal bırakmanız gerekir.

Bu Sözleşme’nin bir kopyasını webturkey@fox.com adresinden “Kullanım Şartları” konusu ile bizimle irtibata geçerek talep edebilirsiniz. Bazı belirli Şirket Hizmetleri’ni kullanmanız, ilgili Şirket Hizmetleri’ne ilişkin ek koşulları kabul etmenizi veya farklı bir program veya içerik yüklemenizi gerektirebilir.

Site’ye bireysel üyelik kabul edilmekte olup kurumsal kayıt ve üyelik alınmamaktadır; bu nedenle başvurunun ve üyeliğin gerçek kişiler vasıtasıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir ve tüzel kişilik üyeliği yapılamamaktadır.

Hesap Kaydı için Uygunluk ve Hesap Güvenliği

Şirket Hizmetleri’nin kullanımı, 15 yaş ve üzeri kullanıcıları ile sınırlıdır. Eğer 15 ile 18 yaş arasında iseniz, işbu Kullanım Koşullarını ve yapılabilecek tadilatları veli veya vasiniz ile incelemeniz ve kendisinin sizin kayıt işlemlerinize izin vermesi gerekmektedir. Bu yönde izni verecek kişi hukuken ehil olmalıdır. Site ve Uygulamaları kullanmak suretiyle -gerekli olması halinde- böyle bir iznin verildiğini taahhüt etmektesiniz.

Bir hesap oluşturmak amacıyla bize ilettiğiniz tüm kayıt bilgileri doğru olmalı ve tarafınızca güncel tutulmalıdır. Tüm parolalarınızın gizliliğini korumaktan ve hesabınızın tüm kullanımından siz sorumlusunuz. Bu nedenle, hesap bilgilerinizi ve parolanızı hiç kimse ile paylaşmamanız önemlidir. Başka bir üyenin veya abonenin hesabını, kullanıcı adını, e-posta adresini veya parolasını hiçbir zaman kullanmayacağınızı ve herhangi bir kişinin hesabınızı kullanmasına izin vermeyeceğinizi; hesabınızın veya parolanızın izinsiz kullanımından veya bunlara yetkisiz erişimden şüpheleniyorsanız durumu derhal Şirket’e bildireceğinizi kabul etmektesiniz.

Fesih

Bu Sözleşme, Şirket Hizmetleri’ni kullanmaya devam ettiğiniz süre boyunca tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir. Üyelik sayfası ve hesabım bölümünden herhangi bir zamanda ve herhangi bir sebeple hesabınızı ve aboneliğinizi sona erdirebilirsiniz. Şirket, herhangi bir zamanda ve herhangi bir sebeple tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunmaksızın aboneliğinizi ve Şirket Hizmetleri’ne erişiminizi sona erdirebilir. Ayrıca, bu Sözleşme, hesap aboneliğinizin ve/veya Şirket Hizmetleri’ne erişiminizin sizin veya Şirket tarafından sona erdirilmesinden sonra dahi, Şirket Hizmetleri’ni geçmişteki ve gelecekteki kullanımınız bakımından tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir. Hesabınızın ve/veya aboneliğinizin devredilemez olduğunu ve hesabınız ve/veya Şirket Hizmetleri’ne ilişkin haklarınızın ölümünüz üzerine sona ereceğini kabul etmektesiniz.

Ücretler

Şirket herhangi bir Şirket Hizmeti’ni kullanmanız için sizden abonelik ücreti talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Böyle bir durumda Şirket size talep edilen ücreti, ileride ücretin değişmesi halinde söz konusu değişikliği ve ücreti ödemek istemiyorsanız aboneliğinizi sonlandırmak için gerekli olan bilgiyi önceden bildirecektir. Ücretlerin artması halinde Şirket Hizmetleri’ni kullanmaya devam ederseniz yapılan değişikliği kabul etmiş sayılırsınız ve aboneliğinizin devam etmesi için artan miktarı ödemeniz gerekecektir. Şirket’in işbu Sözleşme’yi ihlal etmeniz veya Uygulanabilir Mevzuat’a uymamanız sebebiyle Şirket Hizmetleri’ne erişiminizi engellemesi halinde söz konusu ödenmiş ücret veya diğer ödemelerin iadesi yapılmayacaktır.

Ücretli Üyelik

Site’nin reklamsız olarak izlenmesine olanak sağlayan üyelik modeli kapsamında (“Ücretli Üyelik”) ödeme alt yapısı ve tüm ödeme hizmetleri üçüncü kişi şirket aracılığı ile yürütülmektedir. Bu kapsamda, Ücretli Üyelik seçeneğinden faydalanmak istemeniz halinde; banka, hesap numarası, banka/kredi kartı bilgileri, banka güvenlik bilgileri gibi veriler Fox nezdinde tutulmamaktadır ve ödeme hizmetlerinin yapılması için üçüncü bir şirketin İnternet sitesine yönlendirilmektesiniz. Ödeme hizmetlerini sağlayan şirket ile kullanıcılar arasında olan iletişimden, ödemelerde yaşanacak problemlerden ve bu kapsamda sağlanan verilerden Fox sorumlu değildir ve kullanıcının ödeme aşaması ile ilgili bir sorun yaşaması halinde, doğrudan bu şirket ile bağlantıya geçmesi gerekmektedir.

Üçüncü Kişilere Ait Ürün/Hizmetlere Yönlendirme

Site üzerindeki içerikleri izlerken veya Site üzerindeki diğer teknik imkanlar aracılığı ile üçüncü kişilere ait ürün/hizmetleri görüntüleme ve ilgili üçüncü kişilere ait mecralara yönlendirilerek bu ürün/hizmetleri satın alma imkanınız bulunmaktadır. Bu kapsamda, bir Site içeriği üzerinden üçüncü kişilere ait internet sitelerine veya başkaca dijital mecralara yönlendirilerek incelediğiniz ve/veya satın aldığınız ürün/hizmetlere ilişkin Şirket’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu kapsamda, Şirket yalnızca kendi mecraları üzerinden üçüncü kişilerin internet sitelerine yönlendirme yapmaktadır ve kullanıcının ürün/hizmetlere ilişkin deneyimini takip etmemektedir.

Site Hizmetleri’nin veya Ürünlerinin Satın Alınması

Site üzerinden herhangi bir hizmet veya ürün (“Site Ürünü/Ürünleri”) satın almak isterseniz kredi kartı ve fatura bilgileri ("Kişisel Mali Bilgiler") gibi kişisel bilgilerinizi Şirket tarafından seçilen, fakat Şirket ile hiçbir bağlantısı olmayan bağımsız üçüncü bir tarafa ("İşlemci") vermeniz talep edilebilir. İşlemci’nin Kişisel Mali Bilgiler’inizi toplamak, iletmek ve/veya işlemekten ve bazı durumlarda siparişlerinizi yerine getirmekten sorumlu olduğu hallerde, Kişisel Mali Bilgiler’inizin toplanması, kullanımı ve iletimi ve Site Ürünleri’ne ilişkin ödeme yükümlülükleri söz konusu İşlemci’nin kullanım/hizmet şartlarına veya gizlilik politikasına/politikalarına tabi olacaktır. Bir Site Ürünü’nü satın almanız halinde, satın alma işlemini İşlemci’ye sağladığınız Kişisel Mali Bilgiler’i kullanarak yapmaya yetkili olduğunuzu taahhüt etmiş oluyorsunuz. Bir Site Ürünü’nü satın alabilmek için 18 veya üzerinde bir yaşta olmanız gerekir.

Şirket, İşlemci’ye bir Site Ürünü için verdiğiniz bir sipariş ile ilgili ya da bağlantılı olarak meydana gelen kayıp veya zararlar konusunda hiçbir garanti vermemekte ve hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Her tür ücret dahil, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Kişisel Mali Bilgiler’inizin kullanıldığı tüm işlemlerden tek başınıza sorumlusunuz. İşlemci’nin bilgilerinizden herhangi birini etkileyen bir veri ihlali yaşaması halinde, Şirket’in bu ihlalden hiçbir şekilde sorumlu ya da yükümlü olmayacağını teyit ve kabul etmektesiniz.

Şirket, Şirket Hizmetleri aracılığı ile herhangi bir satın alma işleminiz sonrasında Kişisel Mali Bilgiler’inize ilişkin herhangi bir kayıt tutmayacaktır. Bu nedenle işlemlerinize ilişkin kayıtları kendiniz tutmalısınız. Satın alımlarınız veya işlemlerinize ilişkin herhangi bir sorunuz varsa ya da Kişisel Mali Bilgiler’inizin kullanıldığı işlemler ile ilişkili bir hata veya yetkisiz bir işlem ya da faaliyet olduğunu düşünüyorsanız, İşlemci’ye başvurmalısınız.

Sınırlı İçerik Lisansı

Şirket Hizmetleri; bilgiler, metinler, dosyalar, görüntüler, videolar, sesler, müzik eserleri, yazarlık eserleri, materyaller, uygulamalar, yazılımlar, ürün isimleri, şirket isimleri, ticari unvanlar, logolar, tasarımlar gibi Şirket’e ait içeriği (topluca ''İçerik'') içermektedir (“Şirket İçeriği”). Şirket İçeriği, telif hakkı, marka, patent, ticari sır ve diğer her türlü mevzuat tarafından korunmaktadır ve sizin ve Şirket arasında olduğu gibi Şirket, Şirket İçeriği ve Şirket Hizmetleri’ndeki tüm hakların sahibidir ve bu hakları saklı tutmaktadır. Şirket, bu Sözleşme ile size Şirket Hizmetleri’nin kullanımı ile bağlantılı olarak, sadece kişisel, ticari olmayan kullanımınıza yönelik olarak Şirket İçeriği’ne (yazılım kodu hariç) erişiminiz ve Şirket İçeriği’ne erişmeniz veya izlemeniz için sınırlı, geri alınabilir, başkasına devredilemez bir lisans vermektedir. Şirket Hizmetleri, aynı zamanda kullanıcıların veya Şirket’e diğer lisans verenlerin İçeriği’ni içerebilir. Bu Sözleşme’de öngörülmedikçe veya Şirket Hizmetleri ile açıkça izin verilmedikçe, Şirket Hizmetleri’nde bulunan hiçbir İçeriği kopyalayamaz, indiremez, akış görüntüsünü alamaz, kopyasını çıkaramaz, çoğaltamaz, arşivleyemez, yükleyemez, yayınlayamaz, değiştiremez, tercüme edemez, yayınlayamaz, iletemez, yeniden iletemez, dağıtamaz, oynatamaz, görüntüleyemez, satamaz, düzenleyemez veya derin linkleyemez, sağlayamaz ya da başka şekilde kullanamazsınız.

Şirket tarafından açıkça izin verilen durumlar dışında, Şirket İçeriği’nden elde edilen veya Şirket İçeriği’ne dayanan eserler veya materyaller (yazı tipleri, simgeler, bağlantı düğmeleri, duvar kağıdı, masaüstü temaları, çevrimiçi kartpostallar, montajlar, derlemeler ve benzer videolar, tebrik kartları ve lisanssız mallar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) meydana getirmeniz yasaktır. Bu yasak, bu tür türev eserler veya materyallerin satılmış, takas edilmiş ya da verilmiş olmasına bakılmaksızın geçerlidir. Ayrıca, gerek doğrudan gerekse herhangi bir cihaz, yazılım, internet sitesi, web tabanlı hizmet veya başka araçları kullanarak Şirket Hizmetleri içerisinde yer alan Şirket İçeriği üzerinde işaretli herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet veya jeo-filtreleme mekanizmaları dahil olmak üzere, Şirket İçeriği ile ilişkili dijital haklar yönetim mekanizması, cihazı veya diğer içerik koruması, kopya kontrol veya erişim kontrol mekanizması önlemlerini kaldıramaz, değiştiremez, atlayamaz, kaçınamaz, müdahale edemez ya da atlatamazsınız. Şirket veya Şirket Hizmetleri’ne tamamen açıklayıcı bir amaçla atıfta bulunmak için gerekli olduğu durumlar dışında, herhangi bir Şirket İçeriği’ni herhangi bir şekilde kullanmanız yasaktır.

Şirket Hizmetleri’nin Kullanımı

Şirket Hizmetleri yalnızca kişisel kullanımınız için sunulmakta olup herhangi ticari bir amaçla kullanılamaz. Şirket, ticari İçeriği kendi takdirine bağlı olarak kaldırma hakkını saklı tutar. Şirket Hizmetleri’ne, Şirket Hizmetleri aracılığıyla ya da bağlantılı olarak gönderdiğiniz, yüklediğiniz, ilettiğiniz, e-posta olarak gönderdiğiniz ya da başka şekilde sağladığınız tüm içerikten (“Kullanıcı İçeriği/İçerikleri”) sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz. Dolayısıyla, Şirket Hizmetleri’ne, Şirket Hizmetleri aracılığıyla ya da bağlantılı olarak gönderdiğiniz bilgileri dikkatli bir şekilde seçin. Şirket’in kullanıcılar tarafından Şirket Hizmetleri aracılığıyla gönderilen Kullanıcı İçerikleri’ni kontrol etmediğini ve dolayısıyla, saldırgan, doğru olmayan ya da başka şekilde sakıncalı Kullanıcı İçerikleri’ne maruz kalabileceğinizi kabul etmektesiniz. Şirket, Kullanıcı İçerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Şirket Hizmetleri’nin kötüye kullanıldığını öğrenirseniz, durumu derhal webturkey@fox.com adresine bildirin.

Şirket, Şirket Hizmetleri’ni uygunsuz İçerik veya davranışlara karşı izleme konusunda hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. Şirket'in herhangi bir zamanda kendi takdirine bağlı olarak Şirket Hizmetleri’ni izlemeyi seçmesi durumunda, Şirket yine de Şirket İçeriği dışındaki İçerikler konusunda herhangi bir uygunsuz içeriği değiştirme veya kaldırma dahil hiçbir yükümlülük ve herhangi bir kullanıcı veya ziyaretçinin davranışı ile ilgili hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

Şirket Hizmetleri’ni aşağıda belirtilen amaçlar için kullanmayacağınızı beyan ve taahhüt etmektesiniz :

 • Yasadışı, tehdit edici, küfürlü, yakışıksız, kaba, müstehcen, pornografik veya çıplaklık içeren, saldırgan, rencide edici, aşırı şiddetli, başkasının gizliliği, reklam, sözleşme ya da diğer haklarını çiğneyen, haksız, yanlış veya yanıltıcı, iftira niteliğinde, hakaret içeren, nefret uyandıran veya ayrımcı içerikler yüklemek veya iletmek veya bu tür içerikler ile bağlantılandırmak,
 • Herhangi bir yazılım indirmek veya dışarı aktarmak,
 • Patent, marka, ticari sır, telif hakkı, gizlilik, reklam veya başka mülkiyet hakları da dahil olmak üzere, başkalarının haklarını ihlal etmek,
 • Başka bir kişiyi taciz etmek veya zarar vermek,
 • 18 yaşın altındaki bir kişiyi istismar etmek veya tehlikeye atmak,
 • Herhangi bir kişi veya kuruluşu taklit etmek veya taklit etme girişiminde bulunmak,
 • Herhangi bir bilgisayar yazılım veya donanımının veya telekomünikasyon ekipmanının fonksiyonunu engelleyen, yok eden veya sınırlayan virüs, bot ya da bilgisayar kodu, dosya veya programların kullanımını gerektiren bir faaliyette bulunmak ya da bir bilgisayar veya bilgisayar ağının yetkisiz kullanımı ya da erişimine izin vermek,
 • Şirket Hizmetleri’ni içeren yazılımlardan herhangi birini deşifre etme, kaynak koduna dönüştürme, kaynak kodunu oluşturma ya da üzerinde tersine mühendislik yapmaya çalışmak,
 • Şirket sunucuları, ağları veya hesapları dahil, Şirket Hizmetleri’ne müdahale etmek, zarar vermek, devre dışı bırakmak, hasar vermek, bozmak, üzerinde aşırı yük yaratmak veya Şirket Hizmetleri’ne yetkisiz erişim kazanmak,
 • Şirket Hizmetleri reklamlarını veya diğer bölümlerini kapatmak, kaldırmak, bloke etmek, devre dışı bırakmak veya belirsiz hale getirmek,
 • Şirket Hizmetleri’nin başka bir kullanıcısı tarafından sağlanan ya da böyle bir kullanıcıya ait herhangi bir bilgiyi silmek veya revize etmek,
 • Şirket Hizmetleri’nden kullanıcı adları, şifreleri, e-posta adresleri veya diğer verileri toplamak veya yaymak veya Şirket Hizmetleri’nin bir bölümü olan herhangi bir güvenlik teknolojisi veya yazılımını aşmak veya değiştirmek amacıyla komut dosyaları, çevrimdışı okuyucular gibi teknolojiler veya herhangi bir otomatik sistem kullanmak,
 • Şirket Hizmetleri aracılığıyla istenmeyen (doğrudan veya dolaylı) toplu mesajlar veya diğer istenmeyen toplu iletişimler göndermek veya göndertmek, (bunu yapmanız halinde, Şirket'e miktarı ölçülemeyecek kadar zor büyük bir zarar vermiş olacağınızı kabul etmiş olmaktasınız),
 • Herhangi bir kişisel bilgiyi ticari veya yasadışı amaçlar için kullanmak, toplamak veya talep etmek,
 • Başka bir kişinin görüntüsü veya videosunu izni olmadan paylaşmak, yüklemek veya iletmek,
 • Şirket’in önceden yazılı iznini almaksızın herhangi bir ticari faaliyeti (satış, yarışma, çekiliş ve benzeri) yürütmek,
 • Rakip hizmetlerin reklamını veya tanıtımını yapmak,
 • Şirket Hizmetleri’ni Yürürlükteki Mevzuat’a aykırı bir şekilde kullanmak,
 • Yukarıdakilerden herhangi birini yapmaya çalışmak, yapılmasını kolaylaştırmak ya da başkalarını yapmaları için teşvik etmek.

Şirket, bu Sözleşme’yi ihlal eden ya da herhangi bir nedenle ve size haber vermeden Şirket’in takdirine bağlı olarak herhangi bir Kullanıcı İçeriği’ni kaldırma hakkını saklı tutmakta; ancak bununla ilgili herhangi bir yükümlülük veya sorumluluğu kabul etmemektedir. Şirket’in bu Sözleşme’yi ihlal eden herkese karşı ilgili kişilerin hesaplarının ve/veya aboneliklerinin sonlandırılması ve/veya bu tür Kullanıcı İçerikleri, davranışları veya faaliyetlerinin kolluk kuvvetlerine bildirilmesi de dahil olmak üzere, kendi takdirine bağlı olarak soruşturma yürütme ve uygun yasal önlemi alma hakkını saklı tuttuğunu kabul etmektesiniz.

Şirket’in, (i) Şirket’in, bağlı kuruluşlarının veya iştiraklerinin ("Bağlı Şirketler") ya da bunların çalışanları, acenteleri ve yüklenicilerinin (bu Sözleşme’nin ya da başka sözleşmelerimizin uygulanması da dahil olmak üzere) yasal hakları, gizliliği, güvenliği veya mülkiyetini korumak, uygulamak veya savunmak, (ii) acil durumlarda olanlar da dahil olmak üzere, Şirket Hizmetleri kullanıcılarının ya da vatandaşların güvenliği, gizliliği ve emniyetini korumak, (iii) hileden ya da risk yönetim amaçları sebebiyle korunmak, (iv) Yürürlükteki Mevzuat’a veya resmi taleplere uymak veya (v) kamu ve hükümet yetkililerinden gelen taleplere yanıt vermek amacıyla gerekli olduğuna dair iyi niyetli bir şekilde kanaat getirdiği hallerde Şirket Hizmetleri’ne ya da Şirket Hizmetleri aracılığıyla sağladığınız kayıt bilgileri ve Kullanıcı İçerikleri dahil olmak üzere hakkınızda toplanan bilgilere erişebileceğini, saklayabileceğini veya ifşa edebileceğini teyit ve kabul ederek buna muvafakat etmektesiniz. Kişisel verilerinizin kullanımına ilişkin daha detaylı bilgi almak için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.

Çekilişler, Oyunlar ve/veya Yarışmalar

Şirket tarafından Şirket Hizmetleri’nde çekilişler, yarışmalar, oyunlar ve diğer promosyonlar düzenlenmesi halinde bunlara katılabilmeniz için tam adınız, posta kodu, e-posta adresiniz ve telefon numarası gibi bazı bilgileri sağlamanız gerekebilir. Şirket, kendisine ait çekilişler, yarışmalar, oyunlar ve diğer promosyonların bazılarını veya tümünü yönetmesi ve idare etmesi için Şirket tarafından seçilen; ancak Şirket ile ilişkili olmayan bir üçüncü taraf kullanabilir. Bu üçüncü tarafın çekilişler, yarışmalar, oyunlar ve diğer promosyonlara katılmak üzere verdiğiniz bilgilerin bir kısmına veya tamamına erişimi olabilir. Çekiliş ve/veya yarışmalarımız 18 yaş ve üstü Türkiye’de ikamet eden kişilere yöneliktir ve ilgili çekilişler veya yarışmaların resmi kurallarına göre izin verilmedikçe, 18 yaşından küçükler ve Türkiye’de ikamet etmeyenler bu çekiliş ve/veya yarışmalara katılamaz. Şirket, bir kişinin kazanılan ödülü alabilmesi için 18 yaş ve üzerinde olduğunu kanıtlamasını öngörmektedir.

Kullanıcı İçeriklerinizdeki Mülkiyet Haklarınız ve Lisansınız

Şirket, hali hazırda kendisine veya Bağlı Şirketleri’ne ait olmadıkça Şirket Hizmetleri’ne yüklediğiniz, post ettiğiniz, gönderdiğiniz veya başka herhangi bir şekilde ilettiğiniz Kullanıcı İçerikleri üzerinde herhangi bir mülkiyet hakkı iddiasında bulunmamaktadır. Ancak, Şirket Hizmetleri’ne veya Şirket Hizmetleri aracılığı ile herhangi bir Kullanıcı İçeriği yüklemeniz/iletmeniz halinde Şirket’e veya Bağlı Şirketleri’ne, veya Şirket’in onay verdiği diğer kullanıcılara, söz konusu içeriklerin pazarlama, ticari veya bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü amaç için kullanabilmesi, yayılabilmesi, dağıtabilmesi, işlenebilmesi, işlenerek yeni ürünler/eserler meydana getirilmesine olanak tanıyan, yer ve süre sınırlı olmayan bir lisans hakkı verdiğinizi kabul etmekte ve onaylamaktasınız. Şirket’in işbu içerikleri bu maddede kullanılan şekilde kullanması için tarafınıza herhangi ek bir bildirimde bulunma veya ödeme yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Şirket Hizmetleri’ne ilettiğiniz içeriklerin mülkiyet hakkının veya kullanma hakkının size ait olduğunu, bu içerikleri iletirken herhangi bir kişi veya kuruluşun marka, telif ve bununla sınırlı olmaksızın herhangi bir hakkını ihlal etmediğinizi, ihlal halinde sorumluluğun size ait olacağını ve ortaya çıkabilecek her türlü zarar, ziyan, tazminat ödemelerinin tarafınızca karşılanacağını kabul etmiş bulunmaktasınız.

Telif ve Diğer Fikri Mülkiyet Hakları

Şirket, başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duymakta ve kullanıcılarımızın da aynı şekilde bu haklara saygı duymasını beklemektedir. Patent, marka, ticari sır, telif hakkı, gizlilik, reklam veya başka mülkiyet hakları da dahil olmak üzere, herhangi bir kişi veya kuruluşun haklarını ihlal eden herhangi bir unsuru Site’ye veya Şirket Hizmetleri’ne yükleyemez, gönderemez, iletemez, post edemez veya başka herhangi bir şekilde bunları erişilir kılamazsınız. Şirket’in, Şirket Hizmetleri’ni sürekli olarak ihlal eden kullanıcıların ve hesap sahiplerinin uygun durumlarda erişiminin engellenmesine olanak tanıyan bir politikası bulunmaktadır. Şirket Hizmetleri’nde bulunan materyallerin telif haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, Şirket Telif Hakkı Temsilcisi’ne iddia edilen ihlale dair aşağıdaki tüm bilgileri içeren yazılı bir bildirim göndermeniz gerekir: (a) ihlal edildiği iddia edilen telifli eserin tanımı ya da birden fazla telifli eser tek bir bildirim kapsamında ise, söz konusu eserlerin temsili bir listesi, (b) iddia edilen ihlale yol açan materyalin tanımı veya Şirket'in bu materyali Şirket Hizmetleri’nde tespit edebilmesi için yeterli bilgi (örneğin iddia edilen ihlale yol açan materyalin URL adresi/adresleri), (c) adres, telefon numarası ve e-posta adresi gibi Şirket’in sizinle iletişim kurabilmesi için yeterli bilgi, (d) söz konusu ihtilaflı kullanıma ilgili telif hakkı sahibi, temsilcisi veya Yürürlükteki Mevzuat tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair sizin tarafınızdan verilen bir beyan, (e) bildiriminizde yer alan yukarıdaki bilgilerin doğru olduğuna dair sizin tarafınızdan verilen bir beyan ve ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi olduğunuza ya da sahibinin adına hareket etmeye yetkili olduğunuza dair sizin tarafınızdan verilen bir beyan ve (f) ıslak veya elektronik imzanız. İhlal iddiası bildirimleri için Şirket Telif Hakkı Temsilcisi’ne bildirimde bulunmak istiyorsanız, lütfen webturkey@fox.com adresine bir e-posta gönderin.

Üçüncü Taraf Bağlantıları ve Hizmetleri

Şirket Hizmetleri ya da üçüncü taraflar, başka web sitelerine, uygulamalara, kaynaklara ya da üçüncü taraflar tarafından oluşturulan başka hizmetlere (topluca "Üçüncü Taraf Hizmeti/Hizmetleri") bağlantılar sağlayabilir. Bir Üçüncü Taraf Hizmeti aldığınızda, Şirket ile değil, söz konusu üçüncü taraf ile etkileşimde bulunmaktasınız. Bir Üçüncü Taraf Hizmeti’ni kullanmayı ve bununla bilgi paylaşmayı seçmeniz durumunda, Üçüncü Taraf Hizmetleri, bilgilerinizi Üçüncü Taraf Hizmeti’nin gizlilik politikası ve Üçüncü Taraf Hizmeti’ndeki sizin gizlilik ayarlarınıza göre kullanabilir ve paylaşabilir. Bu nedenle söz konusu Üçüncü Taraf Hizmeti’nin gizlilik politikasını incelemelisiniz. Buna ek olarak, Üçüncü Taraf Hizmeti sağlayan üçüncü taraf, teknoloji, geliştirme veya ödeme hizmetleri gibi uygulamalar veya hizmetlerin bölümlerini size sağlamak için başka diğer üçüncü tarafları kullanabilir. Şirket, (bu tür Üçüncü Taraf Hizmeti tarafından sağlanan bilgilerin veya bunların gizlilik uygulamalarının doğruluğu veya bütünlüğü dahil, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) Üçüncü Taraf Hizmetleri veya bu Üçüncü Taraf Hizmetleri’nin sağlayıcılarından sorumlu değildir ve bunlarla ilgili hiçbir açık veya zımni garanti vermemektedir. Şirket Hizmetleri’ne herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmeti’nin veya bunlara giden bir bağlantının dahil edilmesi, Şirket tarafından Üçüncü Taraf Hizmeti’nin onaylandığı veya uygun bulunduğu anlamına gelmez. Şirket, bu Sözleşme ile bağlantılı Şirket Hizmetleri dışındaki web sitelerinin içeriğinden veya uygulamalarından söz konusu web sitesi veya uygulamalar Şirket Hizmetleri’ne bağlı olsa ve Şirket’in bir Bağlı Şirketi ya da başka şekilde Şirket ile bağlantılı bir şirket tarafından işletiliyor olsa dahi sorumlu tutulamaz. Şirket Hizmetleri’ni kullanarak, Şirket’in Şirket Hizmetleri dışında herhangi bir web sitesi, mobil sitesi veya uygulama tarafından barındırılan ya da sunulan içerikler veya başka materyallerden size karşı sorumlu veya yükümlü olmadığını teyit ve kabul etmiş olmaktasınız. Üçüncü Taraf Hizmetleri’ne erişim sağladığınızda, bunun riski size aittir. Şirket, etkileşimde bulunduğunuz tarafı tanımadıkça ve bu taraftan emin olmadıkça herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmeti’ne ya da herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmeti aracılığıyla kişisel bilgilerinizi vermemenizi tavsiye etmektedir.

Şirket Hizmetleri’ne herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmeti’ne ilişkin uzantı eklemek isterseniz öncelikle webturkey@fox.com üzerinden bizimle iletişime geçmelisiniz. Herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmeti’ne atıfta bulunmanız takdirde Şirket Hizmetleri veya Şirket’in herhangi bir şekilde işbu Üçüncü Taraf Hizmeti’ne atıfta bulunulması için onay veya sponsorluk gibi destek sağladığına ilişkin açık veya zımni beyanda bulunamazsınız.

Üye İhtilafları

Diğer Şirket kullanıcıları ve ziyaretçileri, Üçüncü Taraf Hizmetleri sağlayıcıları, İşlemciler veya Şirket Hizmetleri üzerinden veya aracılığıyla veya bağlantılı olarak etkileşimde bulunduğunuz diğer taraflar ile etkileşimlerinizden tamamen kendiniz sorumlusunuz. Şirket, bu tür ihtilaflara herhangi bir şekilde müdahil olma hakkını saklı tutmakta olup; Şirket’in böyle bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Gizlilik ve Çerez Politikası

Şirket Hizmetleri’nin kullanılması aynı zamanda bu atıfla bu Sözleşme’ye dahil edilen Gizlilik Politikası ve Çerez Politikamıza tabidir.

Sorumluluğun Reddi

ŞİRKET HİZMETLERİ, "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT HALİYLE" SUNULMAKTADIR VE ŞİRKET, ŞİRKET HİZMETLERİ’NİN KULLANIMINDAN YA DA SÜREKLİ KULLANILABİLİR OLMASINDAN ELDE EDİLEBİLECEK BELİRLİ SONUÇLARI GARANTİ VEYA TAAHHÜT ETMEMEKTEDİR. ŞİRKET, ŞİRKET HİZMETLERİ’Nİ KULLANIMINIZIN KESİNTİSİZ, ZAMANINDA, EMNİYETLİ VEYA HATASIZ OLACAĞINA, ŞİRKET HİZMETLERİ’NDEKİ HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNE, ŞİRKET HİZMETLERİ’NDE VEYA BU HİZMETLERİN BULUNDUĞU SUNUCULARDA VİRÜS VEYA BAŞKA ZARARLI İÇERİKLER BULUNMAYACAĞINA VEYA (KULLANICI İÇERİĞİ VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF REKLAMLARI ARACILIĞIYLA OLANLAR DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) ŞİRKET HİZMETLERİ ÜZERİNDEN, ŞİRKET HİZMETLERİ ARACILIĞIYLA VEYA BAĞLANTILI OLARAK ELDE ETTİĞİNİZ BİLGİLERİN DOĞRU, GÜVENİLİR, ZAMANINDA VEYA TAM OLACAĞINA DAİR HİÇBİR GARANTİ VERMEMEKTEDİR. ŞİRKET VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİ, ŞİRKET HİZMETLERİ’NİN KULLANIMINDAN, ŞİRKET HİZMETLERİ’NİN KULLANIMI İLE BAĞLANTILI SORUNLAR VEYA TEKNİK ARIZALARDAN, BİR ŞİRKET ETKİNLİĞİNE KATILIMDAN, ŞİRKET HİZMETLERİ İLE BAĞLANTILI OLARAK İNDİRİLEN VEYA BAŞKA ŞEKİLDE ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR MATERYALDEN, ŞİRKET HİZMETLERİ ÜZERİNDEN, ARACILIĞIYLA VEYA BAĞLANTILI OLARAK İLETİLEN HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF REKLAMI VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETİ’NDEN VEYA GEREK ÇEVRİMİÇİ GEREKSE ÇEVRİMDIŞI OLARAK KULLANICILARIN ŞİRKET HİZMETLERİ’NDEKİ HAREKETLERİNDEN, DAVRANIŞLARINDAN KAYNAKLANAN (VERİ KAYBI VE MÜLKİYET HASARI DAHİL; ANCAK BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) HİÇBİR KAYIP VEYA ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. KULLANICI İÇERİKLERİ’Nİ, ÜÇÜNCÜ TARAF REKLAMLARINI, ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ’Nİ VE ÜÇÜNCÜ TARAFLAR TARAFINDAN SAĞLANAN ÜRÜN VEYA HİZMETLERİ KULLANIMINIZ SADECE SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLUP; RİSKİ DE SİZE AİTTİR. KULLANICI İÇERİKLERİ, ÜÇÜNCÜ TARAF REKLAMLARI VE ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ, ŞİRKET VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİ’NİN GÖRÜŞ VEYA POLİTİKALARINI YANSITTIĞI ŞEKLİNDE YORUMLANAMAZ.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

1. ŞİRKET, ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ SİZE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFA KARŞI ŞİRKET HİZMETLERİ’Nİ KULLANMANIZ YA DA KULLANAMAMANIZDAN KAYNAKLANAN KAR KAYBI, İŞ KAYBI, GELİR KAYBI, İŞ KESİNTİSİ VEYA İŞ FIRSATI KAYBINDAN HİÇBİR DURUMDA SORUMLU OLMAYACAKTIR.

2. YUKARIDAKİ HÜKÜM SAKLI KALMAK KAYDIYLA ŞİRKET VEYA BAĞLI ŞİRKETLERİ’NİN, EYLEMİN NİTELİĞİNE VE ŞEKLİNE BAKILMAKSIZIN HERHANGİ BİR NEDENDEN DOLAYI İZE KARŞI SORUMLULUĞU, HER ZAMAN ŞİRKET HİZMETLERİ İÇİN VARSA ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ TUTAR İLE SINIRLI OLACAKTIR.

3. BU SÖZLEŞME’DE YER ALAN HİÇBİR HUSUS, ŞİRKET'İN (A) ŞİRKET’İN İHMALİNDEN KAYNAKLANAN ÖLÜM VEYA YARALANMA, (B) HİLE VEYA YANILTICI YANLIŞ BEYANDAN SORUMLULUĞUNU VE (C) YÜRÜRLÜKTEKİ MEVZUAT İLE ORTADAN KALDIRILAMAYAN VEYA SINIRLANDIRILAMAYAN BAŞKA HERHANGİ BİR SORUMLULUĞUNU SINIRLANDIRMAYACAK VEYA ÖNLEMEYECEKTİR.

Tabi Olunan Hukuk

Bu Sözleşme Türk Hukukuna göre yorumlanacak ve Türk Hukukuna tabi olacaktır. Bu Sözleşme ile ilgili ortaya çıkabilecek her türlü ihtilafın İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri tarafından çözümleneceğini kabul etmiş bulunmaktasınız.

Tazminat

Şirket Hizmetleri’ni kullanımınız, bu Sözleşme’yi ihlal etmeniz, başka birinin haklarını ya da Şirket Hizmetleri üzerinden, aracılığıyla ya da bağlantılı olarak paylaştığınız veya başka şekilde gönderdiğiniz Kullanıcı İçerikleri’ni ihlal etmeniz nedeniyle ya da bunlardan ya da bunlar ile bağlantılı olarak herhangi bir üçüncü tarafa ait meydana gelebilecek her tür zarar, sorumluluk, iddia veya talep karşısında Şirket, Şirket Bağlı Şirketleri, alt-yüklenicileri ve diğer ortaklarını ve bunların ilgili memurları, acenteleri, ortakları ve çalışanlarını avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere tazmin etmeyi ve bunlardan zarar görmemelerini sağlamayı kabul etmektesiniz.

İstenmeyen Gönderiler

Şirket, tarafınızdan blog fikirleri, makaleler, metinler, olay örgüleri, hayran kurguları, karakterler, çizimler, bilgiler, öneriler, teklifler, düşünceler ya da kavramların gönderilmesi dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Şirket Hizmetleri aracılığıyla ya da başka yollarla istenmeyen gönderileri bilerek ve isteyerek kabul etmemektedir. Şirket böyle bir gönderi aldığında politikaları gereği söz konusu gönderiyi okumadan silecek veya Şirket çalışanlarına veya Bağlı Şirketleri’ne iletecektir. Bu nedenle, herhangi bir istenmeyen gönderi ile bir film, dizi, hikaye, başlık ya da kavram dahil; ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir Şirket veya Bağlı Şirketler’e ait eserler arasındaki her tür benzerlik tamamen rastlantısaldır. Şirket Hizmetleri aracılığı ile Şirket’e (herhangi bir Forum dahil, ancak bununla sınırlı olmamak üzere) herhangi bir istenmeyen gönderi göndermeniz durumunda, (i) istenmeyen gönderilerinizin gizlilik veya gözetim altında yapılmadığını ve bu gönderileri göndermekle siz ve Şirket arasında hiçbir sözleşme ilişkisi meydana gelmediğini, (ii) bu tür istenmeyen gönderilerin ve telif haklarının Şirket’in mülkiyetinde olduğunu ve Şirket’e ait olacağını (ve ''Kullanıcı İçeriklerinizdeki Mülkiyet Haklarınız ve Lisansınız'' kapsamında sizin tarafınızdan Şirket’e lisanslanmış Kullanıcı İçerikleri olmadığını) ve Şirket’in uygun görmesi halinde bunları kullanılabileceğini, kopyalayabileceğini, alt lisans yoluyla verebileceğini, uyarlayabileceğini, aktarabileceğini, dağıtabileceğini, halka açık olarak gösterebileceğini, yayınlayabileceğini, gösterebileceğini veya silebileceğini, (iii) bu tür istenmeyen gönderileri ile bağlantılı olarak hiçbir ücret, kredi veya bildirim almaya hakkınız olmadığını ve (iv) istenmeyen bir gönderi göndermekle, haksız rekabet, zımni sözleşme ihlali veya gizlilik ihlali dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, gönderdiğiniz istenmeyen gönderiler ile ilgili olarak Şirket veya Bağlı Şirketleri aleyhinde herhangi bir talepte bulunma hakkından feragat ettiğinizi kabul etmiş olmaktasınız.

Diğer

Şirket tarafından Sözleşme’nin düzenlediği herhangi bir hakkının kullanılmaması ya da Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün uygulanmaması söz konusu hak veya hükümden feragat edildiği şeklinde yorumlanmayacaktır. Bu Sözleşme’deki bölüm başlıkları, sadece kolaylık sağlama amaçlı olup; başlıklar Sözleşme hükmü olarak yorumlanmayacaktır. Bu Sözleşme, Türk hukukuna tabi olup Yürürlükteki Mevzuat’ın izin verdiği ölçüde geçerlidir. Aksi burada açıkça öngörülen durumlar dışında, bu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün yasadışı, geçersiz veya uygulanamaz olması durumunda, söz konusu hükmün bu Sözleşme’den çıkarılabileceği kabul edilecek ve bu durum diğer hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Bu Sözleşme veya Şirket Hizmetleri’ni kullanımınız sonucunda siz ve Şirket arasında hiçbir ortak girişim, ortaklık, istihdam veya acente ilişkisi bulunmadığını kabul etmektesiniz.

Herhangi bir Şirket Hizmeti veya bu Sözleşme ile ilgili herhangi bir soru hakkında irtibata geçmek isterseniz, webturkey@fox.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

BU SÖZLEŞME’Yİ OKUDUM VE YUKARIDA YER ALAN HÜKÜMLERİN HEPSİNİ KABUL ETMEKTEYİM.